Herodot Beach

Herodot Beach

Sizi otelimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz…

Bodrum’un en temiz ve en uzun sahil bandına sahip, doğa ile iç içe olan en özel beldesi Ortakent Yahşi Yalı’sında bulunan otelimiz yıl boyunca huzur ve konforu arayanların adresidir.

Butik konsept ile oda kahvaltı hizmet veren otelimizde; özel plaj, kablosuz internet, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, a la carte restaurant, Türk hamamı, sauna, buhar odası, masaj odası bulunmaktadır.

Denize sıfır konumdaki Herodot Beach Otel, Bodrum merkeze 13 km, havaalanına 50 km mesafededir.

İyi bir tatil dileriz…

HERODOT (HERODOTOS)

Eski Yunanlı tarihçi (Bodrum/Halikarnas sos 10 485-İtalya/ Thurium ya da Yunanistan/Atina İÖ 430). Bir iç savaştan sonra Perslerin yönetimindeki anayurdundan temelli ayrılıp bir süre komşu Ionia’da yaşadı. Daha sonra uzun yolculuklar gerçekleştirdi: Güneyde Mısır’daki Asvan’a; doğuda Asya’da Babil’e; kuzeyde Karadeniz kıyılarının en uzak köşelerine kadar. Bir süre de Perikles dönemi Atinası’nda yaşadıktan sonra 443’te Atinalıların Güney İtalya’daki Thurium’u kolonileştirme eylemlerine katıl¬dı. Mezarı daha sonra Thurium’da bu¬lunduysa da, Atina’da ölmüş olabilir. “Tarihin Babası” adıyla anılan Herodotos’un Tarih adlı eseri, günümüze kalan en eski ve en önemli Yunanca düzyazı olduğu gibi, Batı uygarlığının da ilk tarihçesidir. Eserinde Yunanlılarla Persler arasında kendi kuşağının hemen öncesi olagelen Büyük Pers Savaşları’nı (İÖ499-479) tanımlayıp an-latmaya çalışır. Herodotos gezdiği ülkelerin coğrafyası ve görenekleri, ayrıntılı olarak ele almıştır. Tarihçiler Herodotos’un Tarihi’ni dokuz kitaba böldüler.